Wandeling te Maastricht op zondag, 20 juni 2010.
De wandeltocht van zondag 20 juni 2010 lag in de buurt van de dag ervoor: richting Maastricht/Kanne. De Gemzentocht waaraan ik zou deelnemen wordt georganiseerd door WSV De Gemzen Maastricht en het startlokaal is Sportcomplex Leonidas te Wolder met in de directe omgeving een grenspaal. Vandaag schrijf ik in voor de 20 km route. Alvorens te starten eerst genieten van heerlijke koffie en een broodje en wat bijbabbelen met vrijwilligers etc.

Al gauw blijkt dat een behoorlijk deel van de route het gebied betreft van de wandeling van de Tongerse Wandelvrienden.
Deze informatie geeft mij toch volledig vertrouwen in een heerlijke wandeling. Het eerste deel van de route gaat via de Apostelhoeve (uitstekend wijngebied) en het Cannerbos / Millenniumbos naar Chateau (Kasteel) Neercanne om uiteindelijk bij de controlepost in Kanne aan te komen: Café Equador (een klein, gezellig en knus plekje). Afgelegd heb ik inmiddels 6,5 km en een kleine rust wordt ingelast. In het lokaal zit men hier en daar te kaarten en darten; hetgeen een intiem sfeertje kenmerkt.
Na de eerste rust gaat de 20 km route direct weg bij de overige afstanden. Over de brug bij het Albertkanaal en onderweg even de tijd nemend bij het Canadees monument gaat de route richting het Fort van Eben-Emael en in de directe nabijheid natuurlijk de Jeker. Ook de Gemzen hebben gekozen voor de centrale controlepost, waardoor het wel heel duidelijk is waar de route ons naar toe zal leiden: Café Equador te Kanne (op ± 100 meter van het startlokaal van de Tongerse Wandelvrienden gisteren).
Ook nu maak ik weer gebruik van een kleine rustperiode; waarbij inmiddels 12,2 km op de teller staat.

Aangezien we terug moesten naar Maastricht was in ieder geval een deel van de route wel bekend: de St. Pietersberg zou in alle opzichten in het parcours opgenomen moeten zijn; hetgeen al vrij snel waarheid bleek te zijn. Informatie in het startlokaal liet ons weten dat nog een heel belangrijk gebied gepasseerd zou worden: de ENCI (Eerste Nederlandse Cement Industrie). Beide punten zorgden voor een heerlijk / pittig deel van de route; echter volkomen de moeite waard.
Voorbij komend aan het startlokaal van 2 jaar geleden werden de laatste kilometers afgelegd naar het Complex van voetbalvereniging Leonidas te Wolder. Bij binnenkomst waren er ± 21 km afgelegd en 264 wandelaars waren op dat moment op deze tocht afgekomen. Ook hier nam ik ruimschoots de tijd om na te kletsen met vrijwilligers en enkele consumpties nuttigend kwam ik tot de volgende eindconclusie:
Ondanks dat de tocht zich afspeelde in practisch dezelfde omgeving als gisteren viel mij toch van alles op nl.: gedeeltes van de route gingen over hetzelfde parcours - enkele delen waren het spiegelbeeld van die route; maar het meerendeel van de route was dusdanig uitgezet dat hele andere plekjes etc. het parcours compleet maakten. Net zoals de dag ervoor veel variatie (natuur / dieren / bloemen en planten; maar ook uitzichten). Uitstekende bepijling en een gemoedelijke controlepost; maar ook behulpzame vrijwilligers maakten het plaatje compleet. Bovendien weet een geraffineerd fotograaf het geheel zo goed mogelijk weer te geven (ondanks deels dezelfde omgeving) door verschillend inzicht m.b.t. opnames.
WSV De Gemzen kan in 2011 ook rekenen op mijn komst.
Verslag en foto's: Jo Rooden jr.
Vervolg foto’s zie: Foto's Maastricht
Ingezonden reacties op het verslag en de foto's